KDO BY RÁD SPŘÁTELIL...TAK KLIK SEM !!!

Říjen 2010

Lara Croft: Guardian of light

10. října 2010 v 17:31 | Divísek |  Novinky
Ahoj všichni...jsem ostuda a vůbec bych se nedivila, kdyby mě někdo smazal z přátel, nebo z SB, nebo odmítal chodit na můj blog. Jak víte nastoupila jsem na vysokou a myslela si jak budu mít relativně čas na všechno a i na blog. Ale jak vidíte, dopadlo to naprosto obráceně. Bohužel je vysoká docela záhul...a to i na mě. Mám i domácí úkoly (ano opravdu mám :D ) do toho musím psát seminárku a ještě učení a knihovny do toho. Docela mě mrzí, že jsem za poslední dva měsíce asi (nemám přehled) zanedbala jak blog tak SB, ale je to tak a s tím nic nenadělám. Chtěla bych se Vám všem omluvit za toto všecko. Nemůžu slíbit, že budu denně plnit stránku blogu články nebo fotkami...ale jen řeknu, že se budu snažit doplňovat informace jak to jen půjde, bohužel to není nic jednoduchého...spíše časově. Tak budu doufat, že mi mou neurvalost odpustíte: :))

LC : Guardian of light
Naskytla se mi při jednom dlouhém chladném večeru u ps3 možnost stáhnout demo...úplně jsem zapomněla že mělo vyjít a když jsem ho na stránkách našla, řekla jsem si proč ne, alespoň uvidím jaké to je a udělám si o tom vlastní obrázek. Takže se Vám pokusím shrnout co jsem prožila, i když je to jen demo.

Délka dema:
No upřímně jsem čekala něco víc, měla jsem to asi s menšími zádrheli asi do 10 minut ( a to můžete dokonce získat trofej, když to uhrajete do 6 minut) takže si jistě dovedete představi délku samotnou.

Single či multiplayer:
Další nepříjemná věc, pokud chcete zkusit demo na multiplayer (tzn. se spoluhráčem) zapomeňte, demo tohle nepodporuje. Alespoň u PS3 tedy ne. Takže tady se nabízí pouze jedna z možností a tou je single player (hra pro jednoho). mám dojem, že na začátku byla možnost si vybrat za koho hrát, ale fakt bych možná kecala jestli je to pravda.

Postavy:
Hratelná Lara, nebo Totec.

Hra samotná (story, zbraně, prostředí, nepřátelé, zdraví):
Příběh v podstatě ani neznám...vím jen základ, takže o tomhle bych mohla polemizovat. A vzhledem k tomu, že to je jak to je, tak nebudu hodnotit příběh, když ho neznám. Zbraně - hm, no ty má Lara na začátku pouze jedny a to svoje klasické, které má vždy. Chviličku na to, ji Totec dá svoje kopí...které je ale velmi účinné, což pochvaluji. Co se ale týče míření s pistolemi je poněkud pro mě smutná záležitost. Byla jsem na něco zvyklá a nenapadlo mě, že poruší to co je známo a změní ovládání, ale možná je to tím, že je to prostě arkádovka ne klasika. Pro mě vytahování pistolí, míření a atd. je dost chaotické...takže jsem používala jen to kopí. Dále má Lara ještě granáty(miny) které se dají použít na překážky, brány, nebo pasti...ale dají se s nimi ničit i napřátelé. Bohužel když spustíte bombu, tak ji musíme odpálit, poněvadž mezi položením bomby a výbuchem prostě nemůžete třeba střílet, což není dvakrát super. Prostředí je udělané pěkně, tomu bych nevytkla asi nic. Nepřátel v demu moc není, co se týče různorodosti...jsou to padlí válečníci a pak takoví větší obří válečníci. V jedné části dema se jich sice objeví najednou trochu víc (což mi dělalo problém) ale to je asi tak vše. Zdraví máte jen jedno (jako vždy :D ) a jen ho doplňujete buďto tím, že si stoupnete poblíž oltáře(podstavce), z kterého svítí zelená záře...nebo tím, že stoupnete do lekárničky - které jsou dostupné v prostoru většinou schované pod vázou, kterou musíte rozbít. Takže lékarničky se nesbírají do foroty, ale jen najednou.

Shrnutí:
Bohužel musím konstatovat, že demo mě nějak nenadchlo, vím, že demo by se nemělo porovnávat s plnou hrou a ani to nedělám. Jen konstatuji a dodávám svůj názor, že tahle hra u mě nijak neuspěla a to jsem se na ni i celkem těšila. Víc k tomu asi zatím nemám co dodat. :)