KDO BY RÁD SPŘÁTELIL...TAK KLIK SEM !!!

Leden 2010

Novinka ohledně RE5

24. ledna 2010 v 17:01 | Divísek |  Resident Evil 5
Je tu taková trošku postarší novinka, kdo vlastní RE5 tak v lednu a půlce února vyjdou nové DLC k resident evil 5 (DLC - downloadable content).
První z nich je Lost in nightmares - zde se příběh odehrává v Spencer estate (ve RE5 je na něj vzpomínka v podobě flashbacku, když Chris vysvětluje co se stalo s Jill). Celá hra by se měla odehrávat v zámku, kde na Vás číhá vše v podobě opět jak jinak zombie na všechny způsoby.

Druhý příběh - Desperate escape. Zde se stekáváme s Jill a Joshem Stonem (Josh je člen jednotky BSAA, kolega Shevy) Jejich cesta vede přes jakousi elektrárnu až k helikoptéře a k vysílacímu centru, kde potřebuje Jill něco zavolat Chrisovi.
Oba díly jsou v podstatě navazující na příběh RE5, nebo do něj zapadají. Samozřejmě se bude moct hrát nejen jako single hra pro jednoho ale i jako co-op to znamená, buďto online s někým po síti, nebo s někým doma na dvou ovladačích.

RE 5 - Nepřátelé a Bossové

24. ledna 2010 v 16:49 | Divísek |  Resident Evil 5
Nepřátelé
Majini - zombie z první části hry, jsou po celém Kijuju (město)
The Executioner - je něco jako hlavní zombie v Kijuju, je to tak 3 metrový robustní zombie se obrovskou sekerou v ruce, představuje kata. Stačí jeden rozmach a vy když stojíje ve špatnou dobu na špatném místě a je po Vás.
Chainsaw Majini - Je zombie s motorovou pilou, je podobný předhůdci z Resident Evil 4 (podoba je celkem vzorná, pytel přes hlavu, díra jen na oko.) Je celkem složité ho zabít, ale nejučinnější jsou silnější zbraně, jako je třeba brokovnice nebo sniperka, a občas by neuškodilo použít nějaké to ruční combo :D
Duvalia - Duvalia je jeden z druhých levelů zombie, nepamatuju se kde na ně poprvé narazíte. Ale v první fázi je to zombie, ve druhé fázi kdy by se zdálo že umírá...se přemění. ze spodní části zad vyleze jakýsi ocas a místo poloviny těla (od pasu nahoru) vypadá jako koule...ve skutečnosti když vás má na ránu, otevře svou hlavu jako květ, popadne s stiskne, většinou končíte tak, že jste od 95% zdraví chudší...na podruhé už doporučuji od něj někam daleko a použít flash granát :)
Big Man Majini - je v podstatě zombie, ale má učinnější útok, je mnohem robustnější a když se rozmáchne a dám pěstí, tak kousek odletíte a z života vám něco ubude.
Adjule - novější forma zombie psa, vypadá jak lovecký ohař, ale nenechte se zmást. Tito psi dokážou být pěkně otravní. (dokonce jsou tu i hieny a hienovití psi)
Base Majini - jsou něco jako army zombie, útočnost je stejná akorát mají oproti předešlým jednu výhodu, jsou opagtřeni samopali, raketomety a granáty.....někdy je to dost nepříjemná situace
Gatling Gun Majini - jak to popsat, 2 metry, tlustej s rotačním kulometem v ruce.....nic zábavného :D
Marshland majini - jsou to zombie z mokřadů, jsou opatřeni štítem, kopím, lukem a plivou oheň a jsou trošku čilejší než ostatní, vysoko skáčou.
Giant Majini - Je v mokřadech (marshlands) něco jako executioner v Kijuju(výše zmíněný).
Cephalo
Kipepeo - vypadá jak velká můra, nenechte se zmást. jedna z létejících potvůrek.
Bui Kichwa - zmutovaný pavouk, poprvé na ně narazíte v pozdemním městě
Licker - aaa, náš starý známý z předešlých dílů resident evil....v podstatě se nezměnili :)
Reaper - jedna z nejhorších a (podle mě) nejnepříjemnějších stvůr v celém dílu. Velký brouk, s ostrými chapadly, dokáže velmi rychle zabít, stači když Vás chytí a párkrát Vámi prožene svoje chapadla a je po Vás.

Už pomalu střádám obrázky do galerie, tak je dodám časem :)

Bossové
Popokarimu - Kombinace netopýra, možná prasete, snad štír :D no prostě letající stvůra, její slabé místo má na spodní části ocasu...a plive jakousi lepivou látku, kterou vás na chvíli znehybní
Ndesu - pamatujete na obra v RE4 pak toto je to samé jen s tím rozdílem, že je vousatý :D a kolem pasu má trofeje lidské mrtvoly
U-8 - Obrovský zmutovaný pavouk, jeho největší slabina....části nohou a tlama
Uroboros Mkono - Uroboros je vlastně virus o který v tomto příběhu jde. Je to látka která z vás po infikování udělá jakousi stvůru, která má chapadlo(nebo dvě) a její slabinou jsou oranžové kulovité součásti jeho těla. Uroboros Mkono - to jsou první dva uroborové na které narazíte, první je v Kijuju a druhý v ecperimental facility, pošle ho na Vás Excella.
Uroboros Aheri - Jak známo Albert Wesker nikdy neměl partáka a vždy pracoval sám na sebe. Excella se spletla a doufala, že ji pojme po svém boku. Bohužel chudinka dostala dárek ve formě urobora, který ji Wesker podal. Čím více mrtvých těl je okolo urobora, tím je silnější a větší. Tudíž, tahle část je docela zajimavá. Excella se změní na příšerku která se rozšíří po celé lodi, kde ji musíte zničit.
Ricardo Irving - Ten, který chtěl na černém trhu prodat viry, bohužel se mu to vymstilo. Sám se infikoval a proti Shevě a Chrisovi stojí v podobě podvodní nestvůry....uvnitř její tlamy je místo jazyka Irving. Je to děsná představa ale je to tak :D
Albert Wesker - Bojujete s ním ve 3 kapitolách, první je v Monarch room, kde proti Vám bojuje společně s Jill. Tam to ještě není nic neobvyklého, stačí se udržet na nohou. Druhý souboj je na ploše lodi kde je bombardér, s kterým chce Wesker odletět, a vy ho musíte jak jinak zastavit. Fígl spočívá v raketometech :) Třetí a finálový souboj se odehrává na sopce, kde se Wesker spojí s uroborem a vznikne genetická mutace, pokud člověk ví jak na něj, není to myslím nic složitého....záleží ale také na jakou jedete obtížnost.

RE 5 - Hratelné a nehratelné postavy, zbraně

24. ledna 2010 v 12:39 | Divísek |  Resident Evil 5
Postavy:
Chris Redfield
Sheva Alomar
Albert Wesker
Jill Valentine
Excella Gionne
Ricardo Irving
Josh Stone
Ozwell E. Spencer
Kirk Mathison
Dan DeChant
Dave Johnson
Reynard Fisher

V Hlavní hře je možné hrát jen za dvě postavy.Za Chrise nebo Shevu. Pokud budete hru hrát poprvé, musíte ji neprve dohrát za Chrise, až poté budete moct v hlavní hře použít i Shevu. Pokud by ste hráli na dělenou obrazovku doma ve dvou, můžete hrát rovnou, tam žádná omezení nejsou.
Chris je pravák, Sheva levačka...někomu to při hraní dělá problémy, proto je někdo zvyklý hrát jen s jedním. Já osobně jsem pravák, ale lépe se mi hraje se Shevou i když je levačka, chce to jen zvyk nic víc :)
V mercenaries nebo ve versus modu (je ke stažení) je možné hrát už za více postav, ale ty si musíte zasloužit nejprve odemknutím. Tzn, že musíte nejdříve nahrát co největší množství bodů ve všech kolech mercenaries aby se postupně odemkli i ostatní postavy. V těchto kolech postupem času hrajete za : Chris BSAA, Chris STARS, Chris Safari, Sheva BSAA, Sheva Clubbin, Sheva Tribal, Jill BSAA, Jill Battlesuit, Wesker midnight, Wesker Stars.(Já osobně jsem hrála za Shevu bsaa a clubbin, nemůžu si pomoct, ale Sheva mi prostě přirostla k srdci) ! :)
Ale pozor, je tu samozřejmě vyjimka pro PC hráče. Ti mají totiž možnost si do hlavní hry dát mody....tzn. krom klasické dvojice Chris*Sheva si tam mohou nahrát dvojici Wesker*Jill, což je celkem dobré spestření, když hrajete pořád jen za jednu osobu :) Sice se to neobejde bez chyb, takže Wesker má s Chrisem podobné obličejové rysy, mluví jako on...ale je to zábava i tak.

Zbraně:
Vejce - ano je tu i vejce jako zbraň, ale pouze vejce Rotten egg - to je totiž pukavec. :D Stačí ho dobře namířit a hodit na zombie a je po něm. Ale může si i stát Vám, že se to vymstí. Sbírají se totiž i vejce zlatá, a bílá...ty vás po konzumaci uzdravují. Někdy se překlepem stane, že sníte pukavce a jste jen krůček od smrti
Nůž - osobně jsem ho použila jen na rozbíjení beden, sudů, a váz...
Omračující tyč - tu jsem neměla tu čest použít.
Beretta 92F/FS
H&K P8
SIG P226
Beretta 93R
Berreta PX4
Berreta 92 F
S&W M29
Desert Eagle - magnum, co více říct...
S&W M500
Ithaca M37
Benelli M3
Striker "Jail Breaker"
Hydra - v mercenaries je to výhradně Weskerova zbraň, je to dosti účinná brokovnice. Ale můžete si ji i odemknout do hlavní hry.
Škorpion vz.61
AK-74
H&K MP5
SIG 556
Sako S75
Dragunov SVD - Moje oblíbená sniper rifle, odstřelovačka :)))
H&K PSG-1
Granátomet Milkor MGL Mk.1
Raketomet RPG-7 - jo pokud vás někdo až moc štve, vemte si raketomet a je postaráno
Luk - tato zbraň je pouze pro Shevu, má nekonečnou munici (množstí šípu), nemá laserový zaměřovač samozřejmě. Ale stačí se s tím naučit, jedna rána a nepřítel je mrtvý, teď myslím zombie, na Weskera toho potřebujete víc :D
Gatling Gun - tahle zbraň je pro změnu jen pro Chrise, je to rotační kulomet...tak velký, že pokud si ho vezmete do hlavní hry, tak přes něj špatně uvidíte.
Plamenomet - v hlavní hře zbytečná věc....
SLD
Ruční granát
Zápalný granát
Flash granát
Mina - šikovná věcička v případě, že je na Vás zombíků moc. Ale je to dobrá zbraň proti jednomu z bossů

Je tu opravdu velká škála zbraní, člověk pak ani neví, kterou si vybrat dřív. Mě osobně stačil samopal, odstřelovačka a brokovnice. :) Je tu jedna věc, která ještě jde. Po dohrání a splnění hry si můžete zakoupit nekonečnou munici do všech zbraní. Tzn. pak můžete hru proběhnout i za 4 hodiny, protože s nekonečnou municí to jde samo. Ale upřímně ja pro tento způsob hraní nejsem, není to ono když nemůžu sbírat náboje a dobijet. :D A řekněte sami neni větší adrenalin když nemáte náboje a proti vám jde zombie na obrázku níže........:D

Novinky

15. ledna 2010 v 9:02 | Divísek |  ostatní
Omlouvám se všem, že jsem tu 14 dní nebyla, ale bylo toho teĎ a po novém roce tolik že jsem nevěděla co dřív. Snažím se v práci pracovat na článcích, jenže ručně a pak je přepisuju do počítače, už to mě dokaáže někdy pěkně vyštavit! :D Jinak si přítel koupil playstation 3, takže mě čeká dokonce i paření, které mi tak moc chybělo. Samozřejmostí je Tom raider underworld, a Resident evil 5 ale teď, zrovna včera jsem u nás v herním bazaru sehnala hru kterou jsem chtěla asi nejvíc zatím a tou je Assassins creed 1, dvojku jsem měla čes hrát kousek, ale jednučkou musim začít a už se těším, nejspíše s tím začnu hned zítr! :))) Přemýšlela jsem i že bych upravila design a udělala nový, ale jak jsem tak koukla na to jak to vypadá teď tak to ani předělávat nechci, líbí se mi to tak to je!! A myslím, že i vy jste spokojeni ! :) No prozatím je to vše, v nejbližší době se zase ozvu, zatím všem papá :))