KDO BY RÁD SPŘÁTELIL...TAK KLIK SEM !!!

Listopad 2009

Další články...

29. listopadu 2009 v 20:30 | Divísek |  Novinky
Snažila jsem se dát do kupy pár informací a momentálně je na řadě díl Resident evil 5. Což je poslední díl, který vyšel pro mě jeden z nejlepších, u tohoto dílu, pravděpodobně rozšířím obsah článků. Alespoň se o to pokusím Vám to přiblížit tak dobře jak jen dovedu...pokusím se více rozebrat příběh i z vlastního pohledu, probrat postavy, nepřátele a i další ostatní věci. Sice jsem tento díl nedohrála celý poněvadž počítač mám slabý a konzoli bohužel nemám :( ale časem bude a zahraju si to celé a pořádně do detailu :)
Krom jiného jsem se snažila dostat z googlu a jiných serverů informace o Laře nebo TR a bohužel bez úspěchu, toto téma už poněkud upadá :( což mě mrzí, možná že budou informace až někdy dlouho po novém roce.

RE4 - nepřátelé a bossové

22. listopadu 2009 v 17:14 | Divísek |  Resident Evil 4
Nepřátelé
Los Ganados - opět zombie, toto jsou vesničani.
Militia - vojáci na základně na ostrově, zombie.
Colmillos - dá se říci, že vypadají jako mniši :)
Dr. Salvador - zombie s pytlem na hlavě a motorovou pilou v ruce, ze začátku mi dával pěkně zabrat :)
Zaelot
Armadura
Novistador

Garrador - Toto je zmutovaný člověk, na první pohled fuj. Je velký, slepý a má vysouvací nože na rukou, něco jako Wolverine :D jediné zranitelné místo má na zádech :)
Regenerator - Je jakási mutace, podivná zombie, které po zásahu dorůstají končetiny, účině se dají likvidovat ve chvíli, kdy najdete termo kolimátor na vaši odstřelovací pušku, pak už jeho zranitelná místi najdete snadno.
Verdugo - jeden z posluhovačů Ramona Salazara, v podstatě jen tak ho nezabijete, kdo to hraje poprvé je nejlepší rada utéct, ostřílení hráči tohoto dílu jako my, vědí jak na něho, protože je z něho pak dobrý peněžitý poklad.

Bossové
El Gigante - obr zombie.
Del Lago - vodní plaz, vypadá jako mlok jen mnohonásobně větší :)
Iron Maiden - je to podobná stvůra jako výše zmínený regenerator, až na to že na těle má bodáky, kterými vás může snadno zabít.
U-3 - s tímto bossem se setkáte na klecích, které vysí nad propastí a každá po určitém čaosvém limitu spadne, nic jednoduchého. Vypadá to jako kombinace člověka a škorpiona.
Ramon Salazar - odporný malý sluha Nejvyššího Sadlera, při jeho souboji s ním se změní se svým posluhovačem v obrovskou stvůru, která dá trochu práce!
Jack Krauser - člověk, voják, který podle Leona zemřel v troskách Racoon city, bohužel nikoliv. Taky s ním svedete dva souboje, když jsem to hrála na HARD, byl Krauser pro mě dost těžký oříšek a nakonec jsem to kvůli němu nedohrála.
Osmund Saddler - Poslední z bossů, nedá se říct nijak zvlášt těžký když člověk ví jak na něho. V hlavní hře si s ním zabojujete samo sebou na konci. V mini hře za Adu Wong se s nim srazíte taky.

Pozn. galerii dodám později :)

RE4 - Hratelné a nehratelné postavy, zbraně

22. listopadu 2009 v 17:01 | Divísek |  Resident Evil 4
Postavy
Leon Scott Kennedy
Ada Wong
Ashley Graham
Luis Sera
Ingrid Hunnigan
Ramon Salazar
Bitores Mendez
Jack Krauser
Osmund Sadler
Albert Wesker

V hlavní hře hrajete za Leona v 99 procentech, to jedno procento je část hry kde jste nuceni hrát za Ashley, což mě upřímě vždy lezlo na nervy, tahle část.
Další hratelné postavy v již zmíněných minihrách jsou : Ada Wong, Jack Krauser, Hunck, Albert Wesker.

Zbraně
Vejce
Knife
Pistole
C96 Mauser "Red9"
FN Five-seveN "Punisher"
Blacktail
HaK VP570 - Matilda
Schofield Model 3 "Broken Butterfly"
AMT Hardballer Longslide "Killer7"
S&W Model 500 "Handcannon"
Remington M870
Benelli M4 Super 90 "Riot Gun"
Striker
Mossberg 590 Cruiser
Steyr TMP
Thompson M1928
Minomet
Raketomet RPG-7
Springfield M1903A4
H&K SL8
Ruční granát
Zápalný granát
Flash granát
P.R.L. 412

Zní to směšně, ale vážně i vajíčko se dá použít ! :D

Resident evil 4 - příběh

22. listopadu 2009 v 16:56 | Divísek |  Resident Evil 4
Hra Resident evil 4 se odehrává 6 let po skončení druhého dílu resident evil, tam jsme se naposledy mohli setkat s Leonem Scotem Kennedym. On je hlavní postava toho dílu. Leon už v této době pracuje jako vládní agent a jeho úkolem je najít presidentovu dceru Ashley Graham, kterou někdo unesl a podle posledních zpráv někam do Evropy. Leon se proto vydává na cestu a v průběhu hraní potká nejen několik lidí, kteří by podle něho měli být dávno mrtví, ale setká se opět s různými nepřáteli od zombie až po hlavní bosse. Tento díl dostal nový engine od předchozích dílů, změnil se pohled kamery, styl soubojů a zbraně. Jinak se jako ostatní díly vede v hororovém duchu.
Dá se říci, že hra je docela dlouhá, já osobně jsem ji hrála a dohrála, ale jsou tu podstatně 3.herní části. Les(vesnice, kostel), dále obrovský zámek a naposledy opuštěný ostrov, i když není zas až tak opuštěný. Na výběr budete mít velký rozsah zbraní od vajec :D až po samopal s nekonečnou municí či laseorvou zbraň, to vše se musí ale buďto zakoupit nebo otevřít postupným sbíráním všech možných trofejí nebo dokončením hry na všechny urovně. Jsou zde 3 úrovně obtížnosti a HARD je opravdu tvrdý oříšek, pokud už nemáte nějaké svoje fígle :)
Dále je tu možnost hrát 2 další minihry a to za Adu Wong...jedna se prolíná dějově s hlavní hrou (kde hrajete za Leona) akorát, že hrajete za Adu. Druhá minihra je opět s Adou, která se celá odehrává na ostrově a jejím ukolem je najít 6 vzorků viru a nakonec čelit bossovi.
Další lákavou věcí v této hře jsou mercenaries. Zde hrajete postupně za 5 postav na různých mapách, některé jsou i z hlavní hry. Hrajete na časový limit a na body, čém víc bodů máte tím lépe.

novinky

22. listopadu 2009 v 15:20 | Divísek |  Novinky
Ach jo, další moje SB skončilo s blogem, za chvili kdo bude na řadě co? :( ty jo je to děsný....už je pryč skoro polovina mého seznamu...:( ale co se dá dělat, snad se někdy ti dotyční vrátí :)

Dnes jsem se trochu snažila zapracovat na článcích o Resident Evil 4, takže dnes něco málo přibude a rozhodla jsem se i pro nějakou malou galerii :)

Tak prozatím ahojky :)

Nepřítelé a bosové...

9. listopadu 2009 v 20:15 | Divísek |  Resident Evil: code Veronica X
Nepřátelé:
Zombie
Cerberus
Bat
Bandersnatch
Albinoid Infant
Giant moth
Enhanced hunter
Sweeper
Ant

Bossové:
Gulp Worm
Tyrant T-078
Nosferatu
Albinoid Adult
Giant Black Widow

Seznam neni nijak zvlášt velký, s většinou jsme se již v jiných dílech setkali, přidám obrázky těch, kteří se dají považovat za nové! :)


Hratelné a nehratelné postavy, zbraně

9. listopadu 2009 v 20:06 | Divísek |  Resident Evil: code Veronica X
V tomtí díle si zahrajeme převážně za dvě postavy, první je Claire, která vede valnou část hry....a druhý je její bratr Chris, kdo je hratelný. Ještě se můžeme zmínit o Stevevovi, za toho projdete kousek hry, ne moc velkou část. Ostatní v seznamu, už jsou pouze ti, se kterými se v průběhu hraní setkáte. :)

Hratelné
Claire Redfield
Chris Redfield

Ostatní
Steve Burnside
Alexia Ashford
Alfred Ashfort
Albert Wesker
Rodrigo Juan Raval

Zbraně:
knife
Berreta M93R
Gold Luger
Glock 17
Colt Python
M-100P
Franchi SPAS-12
MAC-10s
AK-47
Granátomet M79
Raketomet
Remington M700
Kuše
Linear Launcher

Příběh

9. listopadu 2009 v 20:01 | Divísek |  Resident Evil: code Veronica X
Po třech měsících od doby, kdy Claire Redfield opustila s Leonem a Sherry Raccoon City, se Claire vydává hledat do Evropy svého bratra Chrise. Stopy jí dovedou až do pobočky Umbrelly v Paříži, kde je Claire zajata a následně dopravena na ostrov Rockfort, kde je uvržena do vězení. Celý ostrov se však zanedlouho promění v peklo, protože je zamořen T- Virem. Claire se podaří uniknout a seznamuje se s jedním z vězňů, kterým je Steve Burnside, a oba se rozhodnou spolupracovat a opustit ostrov. Během útěku jsou však konfrontováni s Alfredem Ashfordem, velitelem ostrova, a zároveň potomkem zakladatele prvního viru a Umbrelly. Na ostrově se však Claire tvrdě střetne i s Albertem Weskerem, který je i se svou jednotkou zodpovědný za vypuknutí nákazy na ostrově. Wesker chce za každou cenu získat nový virus T-Veronica, který

...nevím co si mám pod tímto představit?

6. listopadu 2009 v 18:07 | Divísek |  Novinky
Nevím co bych k tomuto měla říct, snad jen to, že takhle nebude Lara snad vypadat :D:D:D no ostatně podivejte se sami

No jo no...

1. listopadu 2009 v 13:07 | Divísek |  Já a povídání jen tak...
Jen se tak opět trochu vrátím k tomu o čem se na některých blozích debatovalo před týdnem zhruba. A musím říct, že se nedivím ničemu. Ve středu jsem přidala článek, (spíše obrázky) s trochou textu navrch. A za 5 dní jsem dostala jediný komentář a víte co, už se nevzrušuju, protože je vidět, že někteří na to kašlou je psát, i když jsou tu třeba denně. Neříkám to proto abych tu měla od každého SB povinně komentář ke každému článku. Já si dělám blog hlavně pro sebe, ale i tak trochu pro Vás SB, ale i ostatní kteří se zaskočí podívat. Vím, že někteří nejsou na blogu (svém) denně, nebo na netu, taky neočekávám a nenutím nikoho psát sem komentáře, ale někdy to admina blogu potěší když vidí třeba aspoň 3 komentíky, ale což lidi jsou línější, přiznejme si to všichni. A mě osobně potěší i aspoň ten jeden koment. Jen jsem chtěla projevit svůj názor, opět. :D Se divim, že mě to pořád ještě baví se k tomuhle projevovat :D:D:D