KDO BY RÁD SPŘÁTELIL...TAK KLIK SEM !!!

Srpen 2009

heuréka!!!!!!!!!! :)

31. srpna 2009 v 14:39 | Divísek |  Novinky
Tak rekonstrukce je hotová, design je kompletně na svém místě, nerada jsem ho měnila protože záhlaví od Thory byla přece jen krásná vzpomínka na její blog i její práce!!! Ale i tak doufám, že s ním vás všechny potěším. Všechny rubriky o Resident Evil jsou horové a první z nich jsou vyplněné tak jak to bylo na mém blogu o Resident evil. Samozřejmě postupem času zaplním i všechny ostatní rubriky a také mám připravený nápad o článku k Tomb raider. Takže pro dnešek končím s blogem :D protože jsem toho dnes udělala si myslím poměrně dost a vy se můžete kochat !!! :) Divísek

RE code Veronica X - příběh

31. srpna 2009 v 14:35 | Divísek |  Resident Evil: code Veronica X
Uplynuly tři měsíce od totální destrukce Raccoon City a Claire Redfield stále hledá svého zmizelého bratra Chrise. Její pátrání jí zavede do objektu vlastněného Umbrellou, kde je objevena a setkává se s nelítostnou překážkou (odporem). Claire se pokusí utéct ze spárů žoldáků, ale ukázalo se, že to nestačilo. Claire je zajata Rodrigem Juanem Ravalem, Umbrelliným vojenským velitelem, a je dopravena na základnu nacházející se na ostově Rockfort. Claire je....

RE 3 - Nepřátelé a Bossové

31. srpna 2009 v 14:34 | Divísek |  Resident Evil 3: Nemesis
Opět se zde setkáváme s zombie, vránami a psem Cerberem. Novinkou jsou žížaly s kterými se setkáte většinou v kanalizaci. Dále opět zmutovaná zrůda T-virem drain deimos a narazíme v tomto díle také na obří pavouky, kteří jsou na radnici. S těmi jsme měli čest již v Resident Evil: Zero, ale tito jsou trochu odlišní.
Bossové jsou zde jen dva. První z nich je gravedigger, jakýsi zmutovaný plaz, na kterého narazíte v městském parku, narazíte na něho asi párkrát než ho konečně zabijete. ale co se týče obtížnosti zabití, není naročný. Boss celého RE3 je stvůra zvaná Nemesis. Je naprogramován zabít všechny členy S.T.A.R.S a do nich patří i Jill Valentine, za kterou hrajete. Nemesis Vás bude provázet po celou hru, většinou se objeví ve chvíli kdy by jste to nejméně čekali. Nejlepší je utéci, ale pokud se cítíte, můžete si s ním pohrát. Nemesis projde 2 dalšími fázemi ke konci hry.
Nepřátelé:
Zombie
Vrány
Cerberus
MA - 121 Hunter
MA - 124 hunter y
Drain Deimos
Brain Sucker
Web Spinner
Sliding Worm

Bossové:
Gravedigger
NemesisRe 3 - hratelné a nehratelné postavy, zbraně

31. srpna 2009 v 14:33
V resident evil 3 - Nemesis máte možnost hrát za dvě osoby. A to Jill Valentine a Carlose Oliveru.

Jill Valentine
Datum narození: 1974
Datum úmrtí: ----
Výška: 166 cm
Váha: 50 kg

Členka Alfa týmu S.T.A.R.S. v Racoon City, bývalá členka Delta Foce. V Resident Evil 5 je součástí Bioterrorism Security Assessment Alliance (BSSA).
Mansion incident
23. července 1998 byl tým Bravo jednotky S.T.A.R.S. vysazen za městem Racoon City v Arklayských horách kvůli zde nahlášeným vraždám. Den poté, co byl ztracen kontakt s Bravo týmem, byl na místo vyslán tým Alfa s úkolem zjistit příčinu ztráty spojení s Bravo týmem. Chvíli po příletu nalezli zničené trosky vrtulníku týmu Bravo a byli napadeni Kerbery, psy infikovanými t-virem. Po té, co byli svědky úmrtí člena týmu, Josepha Frosta, a zanecháni napospas pilotem vrtulníku, Bradem Vickersem, se zbytek týmu ukryl v blízkém sídle, Arklayském výzkumném středisku.

Resident evil 3 - příběh

31. srpna 2009 v 14:33 | Divísek |  Resident Evil 3: Nemesis
Příběh
,,Všechno to začalo v obyčejný den v září. Obyčejný den v Raccoon City, městě, které je ovládáno společností Umbrella. Nikdo se neodvážil postavit proti Umbrelle, a nedostatek této síly vedl nakonec ke zničení města. Jen kdyby měli odvahu bojovat... Jakmile se kolo spravedlnosti rozjede, nic ho nezastaví-nikdo! Ale to již může být pozdě. Teď je poslední šance pro Raccoon City a pro mně... Můj poslední útěk...,,

28. září- 1. října 1998
Po incidentu v sídle, shromáždili Jill a Chris velké množství meteriálů proti Umbrelle. S tímto materiálem předstoupili před policejního náčelníka v Raccoon City, Briana Ironse. Ten je však oba zamítne, protože spolupracuje s Umbrellou. Jill a Chris proto na protest rezignují na své funkce ve S.T.A.R.S. Chris odlétá do Evropy, kam se chystá i Jill. Jenže právě v tuto chvíli vypukne v Raccoon City nákaza, která donutí Jill opět se postavit zlu čelem. Jill se tedy vydá ulicemi města zpět do policejní stanice. Před budovou narazí na dalšího člena S.T.A.R.S., Brada Vickerse, který

Re 2 - Nepřátelé a Bossové

31. srpna 2009 v 14:31 | Divísek |  Resident Evil 2
V Resi 2 jsou opět rozmanití nepřátelé. Jak jinak se zde setkáváme se zombíky, klasika :-D Krom jiného opět i pes Cerberus, vrány, dále se zde poprvé setkáváme s Lickerem, co se mě týče velmi oblíbenou, nebo snad neoblíbenou stvůrou :-) V tomto díle je také Tyrant, který byl bossem v předchozích dvou dílech, ale tu je pouze jako pouhý nepřítel a dá se říci, že vypadá trochu lidštěji narozdíl od svých předchůdců.
Nepřátelé
Zombie
Cerberus
Vrány
Licker
Plant 43
Obří Můra
Tyrant T-103

Bossové jsou sice jen 3, ale zato ten finálový je asi jeden z těžkých. Je to nejvyšší virolog společnosti Umbrella corporation William Birkin, to on vynalezl G-virus. A rozhodl se, že ho aplikuje sám na sebe. Birkin se měnil postupně. Dohromady měla jeho proměna 5 fází, které uvidíte na obrázcích. :-)
Bossové:
G-Creature
Krokodýl
William Birkin (G-virus)

Re 2 - Hratelné a nehratelné postavy, zbraně

31. srpna 2009 v 14:30 | Divísek |  Resident Evil 2
Z hratelných postav jsou zde opět na výběr dvě hlavní postavy v podání Claire Redfield nebo Leona S. Kennedyho!

Claire Redfield
Datum narození: 1979
Datum úmrtí: ----
Výška: 169 cm
Váha: 52 kg
Claire je mladší sestra Chrise Redfielda, který je jednou z hlavních postav celé série. Přichází do Raccoon City hledat svého bratra, ale najde něco mnohem horšího. Poté, co je téměř pozřena zaživa a nakažena virem, Claire spolupracuje s nováčkem policie, jménem Leon S. Kennedy, se kterým se snaží vymyslet plán, jak opustit město. Po nehodě, která je rozdělí, zkoumá Claire opuštěnou policejní stanici, kde se seznámí se zkorumpovaným náčelníkem stanice a dvanáctiletou Shery Birkin, dcerou dvou výzkumníků Umbrelly, Annetty a Wiliame Birkina. Když se

Resident Evil 2 - příběh

31. srpna 2009 v 14:29 | Divísek |  Resident Evil 2
Příběh
,,Na okraji předměstí amerického města, zvaného Raccoon City, došlo k bizarní události. Později se ukázalo, že tato strašná katastrofa byla způsobena T-virem, mutagením virem, který byl vytvořen mezinárodní korporací Umbrella. Speciální jednotky Raccoonského policejního sboru S.T.A.R.S., začali okamžitě s vyšetřováním. Celé věc byla uzavřena díky úsilí členů S.T.A.R.S., Jill Valentine a Chrise Redfielda. Ale experimenty společnosti Umbrella pokračovali dále.,,

29. září 1998
Po sérii podivných vražd a hlášení o pozorování bizarních monster, najímá policejní sbor v Raccoon City nové členy, kteří by jim pomohli zvládnout situaci. Jedním z nich je i mladý a nadaný nováček, Leon Scott Kennedy. Leon přijíždí do města ve stejnou chvíli, jako mladá sestra Chrise Redfielda, Claire. Ta přijíždí do města hledat svého bratra, který se jí už dlouho neozval. Oba přijíždějí do města pozdě večer, v momentě, kdy ve městě nedávno naplno vypukl vražedný virus, který proměnil většinu obyvatel v zombie. Celé město je děsivě klidné a liduprázdné. Claire přijíždí na motorce k restauraci, aby se zeptala na cestu k policejní stanici. V restauraci však narazí jen na zombie, pochutnávající si na mrtvole. Když se na ní začne sápat, okamžitě zamíří k zadnímu vchodu.

Resident evil - nepřátelé a bossové

31. srpna 2009 v 14:28 | Divísek |  Resident Evil
Seznam nepřátel je v tomto díle poněkud rozmanitější než v Re Zero. Cerbera známe již z preqelu resident evil zero a nijak svou podobu nepozměnil. Větsina ostatních nepřátel je spíše z živočišné říše, přece jen se příběh odehrává v divočině. A mimojiné jsou tu také oblíbené zombie, jak jinak že!!! :-) Bossové jsou taky rozmanití, hlavní a finálový boss je Tyrant, s kterým jsme se setkali již v re zero, podoba je skoro stejná. Jinak ostatní bossové jsou taktéž z živočišné a rostliné říše!

Nepřátelé
Zombie
MA - 121 hunter
Cerberus
Vrány
Pavouk
Had
Vosa
Žralok
Chimera

Bossové:
Yawn
Fi-3 Neptune
Plant 42
Black Tiger
Tyrant T-002

Resident evil - hratelné a nehratelné postavy, zbraně

31. srpna 2009 v 14:26 | Divísek |  Resident Evil
První z hratelných postav Resident evil hry je Jill Valentine, druhou hratelnou postavou je Chris Redfield!

Jill Valentine
Datum narození: 1974
Datum úmrtí: ----
Výška: 166 cm
Váha: 50 kg
Členka Alfa týmu S.T.A.R.S. v Racoon City, bývalá členka Delta Foce. V Resident Evil 5 je součástí Bioterrorism Security Assessment Alliance (BSSA).

Mansion incident
23. července 1998 byl tým Bravo jednotky S.T.A.R.S. vysazen za městem Racoon City v Arklayských horách kvůli zde nahlášeným vraždám. Den poté, co byl ztracen kontakt s Bravo týmem, byl na místo vyslán tým Alfa s úkolem zjistit příčinu ztráty spojení s Bravo týmem. Chvíli po příletu nalezli zničené trosky vrtulníku týmu Bravo a byli napadeni Kerbery, psy infikovanými t-virem. Po té, co byli svědky úmrtí člena týmu, Josepha Frosta, a zanecháni napospas pilotem vrtulníku, Bradem Vickersem, se zbytek týmu ukryl v blízkém sídle, Arklayském výzkumném středisku.

REsident evil - Příběh

31. srpna 2009 v 14:25 | Divísek |  Resident Evil
24. července 1998
Chris: ,,Alpha tým letí nad lesní zónou, která se nachází na severoápad od Raccoon City, hledáme zde vrtulník našich parťáků, z Bravo týmu, kteří zmizeli během poslední mise. V Raccoon City se nedávno objevili bizarní případy vražd. Máme zprávy rodiny, která byla napadena skupinou asi 10 lidí. Oběti byly prý snědeni. Bravo tým byl poslán, aby případy vyšetřil, ale ztratili jsme kontakt,,.

Pilot vrtulníku přistává, protože zahlédl trosky dalšího vrtulníků, patřícího Bravo týmu.
Chris: ,,Vrtulník Bravo týmu byl opuštěný, ale blízko jsme našli část těla Kevina... Pokračovali jsme v našem hledání ostatních členů...a to se změnilo...v noční můru...,,
Alpha tým je napaden Cerberusy a vypukne zmatek. Pilot vrtulníku odlétá a nechá ostatní dole. Ti se utíkají schovat do nedalekého sídla.

Bossové

31. srpna 2009 v 14:24 | Divísek |  Resident Evil Zero
Tady je seznam Bossů, ne které ve hře narazíte!
Stinger, Centurion, Bat, Tyrant T-001, James Marcus/Queen Leech


Nepřátelé

31. srpna 2009 v 14:24 | Divísek |  Resident Evil Zero
Teď Vám představím nepřátele a bosse z Resident evil zero!
Zombie, Cerberus, Leech, Mimicry Marcus, Vrána, Plague Crawler, Giant Spider, Eliminator, Hunter, Lurker. A samozřejmě přidávám i obrázky výše zmíněných nepřátel, se kterými se ve hře setkáte!


Hratelné a nehratelné postavy, zbraně

31. srpna 2009 v 14:23 | Divísek |  Resident Evil Zero
Za celou hru máte možnost hrát za dvě hratelné postavy. Tou první je:
Rebecca Chambers
Datum narození: 1980
Datum úmrtí: ----
Výška: 160 cm
Váha: 42,1 kg

Rebecca byla nováčkem týmu Beta v jednotce S.T.A.R.S. se zkušenostmi v oboru biochemie. Je jediným přeživším členem Bravo týmu a jdním ze čtyř dosud žijících členů jednotky S.T.A.R.S.
Díky velkému nadání absolvovala univerzitu již v osmnácti letech. Její znalosti chemie a medicíny ji získali pozici medika jednotky S.T.A.R.S. v týmu Bravo. Stala se nejmladším a nejméně zkušeným členem jednotky, což ji velmi znervozňovalo ve společnosti jejích parťáků. Kvůli tomu a možnosti dokázat své zásluhy, bez váhání přijala jakýkoliv úkol.....

Příběh

31. srpna 2009 v 14:20 | Divísek |  Resident Evil Zero
,Malé středo-západní městečko v Americe: Raccoon City. Osamělý ostrov daleko v moři: Rock Fort Island. A ostrov, který se stal druhým Raccoon City: Sheena Island. Existuje ještě mnoho nezodpovězených otázek o těchto zdánlivě nesouvisejících a ještě intenzivněji traumatických událostech. I když co víme je, že se na tom podílel mezinárodní podnik Umbrella, o původu této anonymní korporace mnoho nevíme. Kdy byla založena? A kým? A jak byl vytvořen T-virus? Chceme-li odhalit pravdu, pak musíme hlouběji do událostí, které předcházeli icidentu v sídle.,,
23. července 1998, les u Raccoon City,
Ecliptic Expres, projíždějící lesem u Raccoon City, je napaden desítkami pijavic, které napadnou cestující a donutí vlak zastavit přímo uprostřed lesa. O dvě hodiny později, je do nedalekých

Rekonstrukce

31. srpna 2009 v 13:29 | Divísek |  Novinky
Probíhá rekonstrukce tak omluvte případné chyby či nesrovnalosti.....:)

Rekonstrukce designu je hotova, vím, že je obyčejný ale chtěla jsem nějakým upůsobem zklubit TR a RE designy, tak jsem pozadí a stránku nechala v obyčejných barvách...a do menu a záhláví jsem dala sice obrázky s tématikou RE, ale jsou vytvořeny v programu XNA Lara tudíž, je tu i něco z Lary. :) Takže snad se design líbí.... :)

Nyní budu pokračovat v dokončení rekonstrukce rubrik v menu a přidání článků, které jsou již na blogu resident evil, není jich mnoho...ale zaplní tu hodně místa, ale nebojte už jsem si našla i něco s tématikou TR, takže o Laru nepřijdete v žádném případě!!!

Banner od Lucíka...:)

30. srpna 2009 v 16:11 | Divísek |  Moje *SB*
Dostala jsem krásný banner od Lucíka, bohužel jsem si jej vyzvedla zřejmě trochu opožděně ale i tak. Je super a díky.

Rozhodnutí...:)

30. srpna 2009 v 12:12 | Divísek |  Novinky
Tak pro pšítích pár dní bude tomuto blogu poněkud rušno, nebo krušno!! Rozhodla jsem se totiž změnit design, který se pokusím ještě pořádně promyslet. A tou nejdůležitější změnou je spojení mého blogu o Tomb Raider a o Resident evil, ze začátku se možná bude zdát, že je tu přemíra článků o RE, ale nebojte se na Tomb raider nezanevřu a budu se snažit články vyrovnávat, i když na blogu o RE toho zatím moc není...takže to v prvních chvílích bude převažovat!!! :) Tak já doufám, že to blogu prospěje a hlavně že to mě ulehčí nějakým způsobem mou práci s těmito blogy. :) A snejvětší pravděpodobností si zde upravím jednu rubriku čistě pro mě kde se občas objeví nějaký můj písemný rozmar, nebo nějaká moje osobní fotografická tvorba....prostě čistě jen já. :)

Divísek

Menší přemýšlení...

26. srpna 2009 v 10:52 | Divísek |  ostatní
No tak to jsem se pochlapila jak se říká :D vím, že jsem slibovala články a práce....ale abych byla upřímná, nějak mě už nezbírá inspirace :( O lae toho moc nového není a abych tvořila články o různých dílech Tomb Raider, to se mi moc nechce....protože si řekněme na rovinu, každý druhý blog, který navštívím tyto informace už má. A abych se opakovala....to ne. :) Měla jsem teď nějaké volno, ale dnešní den mám ještě poněkud nabitý a musím se nahlásit na pracák a oběhnout zdravotní pojištovnu a řeknu Vám, opravdu jsem z toho doslova na větvi :D
No ale zpět k nadpisu - mám dogromady 3 blogy jeden je sice trochu mimo herní mísu, ale nedělala jsem na něm už asi skoro půl roku, což mě mrzí, protože jsem h tak pěkně rozjela.....je o Tudorovcích. Druhý blog už je herní a podobnější trochu tomuto, ale pořád to není o Laře.
V posledním měsíci jsem oba herní blogy dost zanedbala, možná si někdo myslí, že ne, ale je to tak. Ten o Resident evil je v počátcích, takže tam je toho ještě hodně na práci.....no a dostávám se k jádru problému, tím že si hledám práci, chodím na brigády a školu budu zkoušet příští rok, tak nebudu mít třeba někdy tolik času abych se naplno mohla věnovat všem blogům, kterým chci a hlavně tomuto.....měla jsem s tímto blogem hodně práce, trápení ale hlavně radosti a pochval od vás všech kdo jsem chodíte, děkuji.
Rozhodla jsem se pro takový radikální řez a upřímě by mi dost ulehčil situaci, i když jsem pořád myšlenkově na vážkách.....Ráda bych sloučila blog o Laře s blogem o Resident Evil....blog o Tudorovcích se do herního tématu moc nehodí, tak ten bych nechala samostatný.
Každopídně by sem přibývali články o RE ale i o Laře i kdy v poslední době mě moc nenapadá co!! :)
Byla by změna designu, změna menu, kompletní rekonstrukce blogu někde větší někde menší. Zajímal by mě Váš názor i když rozhodnutí je ve finále jen na mě. :) Tak hrrr do mě :)

Absence...

12. srpna 2009 v 18:41 | Divísek |  ostatní
Ahoj všichni, omlouvám se za to že nic nepřibývá, ale ted od poslední ho příspěvku odjela máma na dovolenou a vrací se teď v sobotu. Spadly na mě veškeré práce a do toho jsem minulý týden byla v práci a tento týden mam sice volno, ale nezačla jsem na ničem pracovat, protože už mam takřka všechny články co jsem dělala hotové a sama nevím co bych měla začít přidávat, přemýšlela jsem že spojím dva blogy do jednoho, jako to už více lidí udělalo. Zatím nad tím dost přemýšlím, je mi jasné že by mi to ulehčilo starosti a práci, ale přece jen je to jeden blog a druhý a opečovávala jsem je dobře. Do konce tohoto týdne, nevím zda něco přibude, budu se snažit.

TEď sem přidám alespoň krásný diplomek od MissCroft, úplně jsem zapomněla že jsem u ní soutěžila v TR magazínu a uspěla jsem. Takže jí děkuji za připomenutí a za moc podařený diplomek. A ještě jsem od MissCroft získala nový status SB, z SB na My Good SB, za což ji moc moc děkuji!!!!