KDO BY RÁD SPŘÁTELIL...TAK KLIK SEM !!!

Květen 2009

Diplomek pro Kurtistra a TigerTR

27. května 2009 v 19:29 | Divísek |  Moje *SB*
Vzhledem k tomu, že jsem v poslední době měl dost práce, tak jsem udělal novou tvorbu a rovnou jsem z toho udělala dva diplomky pro výše zmíněné. Takže si je můžete převzíti a dát na blog!!!!!Snad se budou líbit!!!

News...

27. května 2009 v 14:29 | Divísek |  Tomb Raider Movie
Vyšly najevo novinky o chystaném novém Filmu tomb raider.
Hollywood už objevil kouzlo slovíčka "restart" naplno. Když se něco nepodaří tak, jak bylo plánováno, není nutné vymýšlet, kde se stala chyba a snažit se ji odstranit. Prostě se začne znova a zkusí se to jinak. Když jsou navíc plány na nový začátek doprovázeny slovy jako "temnější, modernější a depresivnější," jde to prakticky samo. Někdy druhý pokus vyjde, někdy dopadne hůř než ten předchozí a někdy jen potvrdí, že některá témata na filmová plátna prostě nepatří. Adaptace počítačové hry Tomb Raider však potenciál má a v rukou dobrého režiséra a scénáristy by z ní mohla být hodně zábavná dobrodružná podívaná. Simon West a Jan De Bont však nedokázali plně využít toho, co herní předloha nabízí, a tak se tvůrci rozhodli začít znova. A producent čtvrtého Terminátora Dan Lin se rozkecal, co vlastně můžeme čekat. Nové dobrodružství Lary Croft bude prequelem a ukáže nám, jak vlastně prsatá archeoložka přišla na svět a kde vyfasovala svoje těsné tílko. S Angelinou Jolie se do hlavní role nepočítá a hledá se někdo mladší. A teď to podstatné - Lin tvrdí, že film se bude zaměřovat méně na akci a více na charakter hlavní hrdinky, navíc máme očekávat i větší realističnost. Doslova přeloženo - moc peněz nedostaneme, takže se bude víc kecat a méně střílet. Nejsem si úplně jistý, jestli je tenhle přístup přesně to, co fanoušky herního Tomb Raidera potěší. Nakonec ale nejspíš stejně budou podstatné jen dvě věci. Kdo usedne za kameru a kdo se v upnutých kraťasech vydá hledat ztracené poklady.
Zdroj:moviezone.cz

New SB

25. května 2009 v 23:10 | Divísek |  Moje *SB*
Mám v pořadí další nové SB a je jím adminka Daegon :-) Její blog znám už delší dobu a je moc krásný. Ted je po rekonstrukci a dala dohromady dva blogy, obdivuji ji za tu práci se vším. Jsem moc ráda, že jsem se stala jejím SB.

3 nové koncepty!!! TRU

25. května 2009 v 9:49 | Divísek |  Novinky
Našla jsem na internetu čistě náhodou 3 časné koncepty do tomb raider underworld. Jsem sama překvapena, protože jsem je ještě nikdy neviděla. Vypadají naprosto úchvatně a moc by se mi líbily pokud by to takhle bylo i ve hře. Možná, že jste je někteří z Vás již viděli, ale pro mě je to novinka. Takže je dávám na obdiv i sem. :-)
1.concept - By měla být místnost s bazeném plným eiteru, kde jste ve hře získali Thorův opasek
2.concept - Tak vypadala původně místnost s Krakenem.
3.concept - Pasti zřejmě v Mexiku, ale vypadají podobně jako v Beneath the Ashes
Vše najdete pod celým článkem :-)

Video od Kurtistra

24. května 2009 v 19:58 | Divísek |  Moje *SB*
Tady jsem dostala video moc pěkné od mého nového SB, Kurtistra!!! A tady máte odkaz na jeho blog, je moc pěkný a spoustu zajímavých informací!!! Kurtistr hodně tvoří videa pro svá SB!!!


Diplom od TigerTR

23. května 2009 v 13:24 | Divísek |  Moje *SB*
Tady jsem ještě za SB dostala diplomek od TigerTR, moc hezký a díky za něj!!!

Zápis do SB!!!

23. května 2009 v 12:36 | Divísek |  Moje *SB*
Ti kdo z Vás by se rádi stali mým SB tak pro ten případ jsem určila tento článek kde se mi do komentářů můžete zapsat, hlavně Ti kdo chtějí přátelit. Stálý odkaz na tento zápis do SB bude v volitelném horním boxu bod banerrem!!! :-) Prosím zapsat jméno a název stránky!

Další dvě videa z mé tvorby

21. května 2009 v 16:29 | Divísek |  Moje tvorba
Už jste mohli vidět první má dvě videa z tvorby z XNA. Dnes jsem dávám na oči další dvě, první je pohled na to jak pracuje obličej a druhé je postup k vytvoření jednoduché pózy. Bohužel program, kterým nahrávám XNA nezabere i okno, kde máte všechny části těla (kosti). Tak uvidíte jen okno s postavou. Snad se budou líbit! :-)

Nový design

19. května 2009 v 22:42 | Divísek |  Novinky
Tak finální úprava a rekonstrukce blogu je upravena. Pohrála jsem si tentokrát se vším. Upravila jsem menu, změnila pozadí nadpisů v menu a písmo a odkazy. Stránka má jen obyčejné pozadí, ale moc se mi to takto zamlouvá! Vše mi přijde naprosto skvěle čitelné jak to je. změnila jsem podobu komentářů :-) Rámeček stránky jsem ztenčila a vložila screen z TRU, pozadí s chrámem ve Středozemním moři. A to nejdůležitější a nejhezčí je záhlaví, které jsem si vybrala mezi wally Thory. Moc ji tímto děkuji za svolení ho použít do nového designu mého blogu!!! :-) Tak a nyní už se můžete kochat i vy ostatní a jsem zvědavá na všechny názory!!! :-) Váš Divísek
Málem bych zapomněla, chtěla jsem použít vodní a letní tématiku pro nový design. A myslím, že tu první část jsem splnila na 100% :-)

Další SB

19. května 2009 v 14:33 | Divísek |  Moje *SB*
Mám tu další nové SB a je jím TigerTR je na zařátku se svým blogem, ale moc mě hlavně zaujal design který je jednoduchý ale moc pěkný. Diplom pro něho udělám za nedlouho ted mám práci s designem blogu a menší rekonstrukcí.Tak a tady je odkaz na jeho stránky:


2 moje videa!

15. května 2009 v 22:12 | Divísek |  Moje tvorba
Povedlo se mi za pomoci kamarádky sehnat program, který nahrává dění na obrazovce. Tak jsem zkoušela a nahrála jsem rovnou dvě taková zkušební, dám je i sem kdo by se chtěl podívat. Není to nic světoborného, jen jsem chtěla vidět co to umí a jak to nahrává!!! :-)


zajímavá videa!!! :-)

15. května 2009 v 13:48 | Divísek |  ostatní
Včera se mi dostali do ruky dvě velmi zajímavá videa. Jsou to parodie na trailery k filmům Pirátí z Karibiku 3:na konci světa a k filmu Pan a Paní Smithovi. Byla k tomu použita hra TRAnniversary i s postavami! Tak se můžete mrknout. :-)

Thajsko - 2.level

14. května 2009 v 13:53 | Divísek |  PS2 vs. WII
Máme tu další část rozdílů a tentokrát jsem přidala videa z WII i PS2 verze a můžete se podívat sami. :-)
Pobřeží Thajska - 2.level
ROZDÍL Č.1:
PS2: Po skončení videosekvence Lara automaticky skočí do vody a doplave kousek blíže k výstupku.
WII:Po videosekvenci Lara začne na lodi stejně jako v next gen verzích, xbox, Ps3 i PC

ROZDÍL Č.2:
PS2:Cesta od pobřeží ke sloupům je jiná než v ostatních verzích jednoduchá, v podstatě jen jdete až narazíte na místo se sloupy.
WII:Zde je cesta trochu jinačejší a v půli cesty narazíte dokonce na tygra, který se postará o trochu adrenalinu.

ROZDÍL Č.3:
PS2:Videosekvence u sousoší Shevy je dá se říci normální a velmi hezká ale odlišná od next gen verzí.
WII:Tato verze i přes to že grafické zpracování s PS2 je totožné má úplně jiné prostředí v této lokaci u sousoší. JE naprosto stejné jako u next gen verzí, jen některé detaily jsou vynechány.

ROZDÍL Č.4:
PS2:toto je malý ale pro mě dosti významný rozdíl, Nagy jsou v této verzi pouze zelené.
WII:V této verzi jsou nagy zelené a i červené

ROZDÍL Č.5:
Opět se mi moc líbí řešení hádanek ve stylu wii, kde musíte zapojit i trochu Lařiny ruce a ne jen zmáčknout příslušné tlačítko na joysticku.

ROZDÍL Č.6:
PS2:krystaly, které vkládáte do rukou Shevy jsou trochu jiné od ostatních verzí a poměrně snadno k nalezení, až moc snadno :-( a spuštění jeho rukou je ovládáne pomocí pák, které máte před nosem.
WII:Zde jsou krystaly na stejném místě jako u PS2 verze, jen musíte opět zapracovat s hádankou. A vzhledem k tomu, že je tato lokace skoro stejná jako u next gen verzí tak spouštění Shevových rukou k získání světla je v tomto případě poněkud složitější.Od Lucíka...

12. května 2009 v 21:58 | Divísek |  Moje *SB*
Dostala jsem nádehrný diplom od Lucíka za poznávačku. Je moc krásný, Amandu mám moc ráda, takže oceňuji to. A musel dát pěknou práci! Ještě jednou díky moc

další diplomeky od Kalak

9. května 2009 v 20:14 | Divísek |  Moje *SB*
Dva moc pěkné diplomky od Kalak:

Diplomek od Lufíka a DG

9. května 2009 v 20:07 | Divísek |  Moje *SB*
Tak tady je diplomek od DG, moc krásnej. a jako druhý je od Lufika, taktéž moc děkuji, povedl se!!!! Prostě oba nemají chybu :-)

TRL DŮLEŽITÉ!!!!!!!!!

7. května 2009 v 21:13 | Divísek |  ostatní
Právě jsem si nainstalovala do počítače novou TR legend a při spuštění mi to hlási error. nevím co to je vůbec. Je to z kolekce forever klasiks. Kdyby někdo z vás věděl čím by to mohlo být, napište mi prosím do komnetíků. Mooc děkuji!!!

TAKŽE VŠEM SE STRAŠNĚ OMLOUVÁM, ALE JE TO U KOLEKCE KLASIKY. NIKOLIV FORREVER KLASIKS. NEVÍM ANI PROČ JSEM SI FURT VSUGEROVÁVALA TENHLE NÁZEV. TAKŽE TI CO TO HLEDALI, JAKO TŘEBA THORA TO ANI NAJÍT NEMOHLI. MOC SE JEŠTĚ JEDNOU OMLOUVÁM, ŽE JSEM UVEDLA V OMYL.


diplomek

7. května 2009 v 13:53 | Divísek |  Moje *SB*
TADY mám svůj první diplomek za mou první poznávačku a je od Terky, je krásnej a díky za něj!!!

Středozemní moře - 1.level

3. května 2009 v 23:16 | Divísek |  PS2 vs. WII
Tak a je tu první část rozdílů, středozemní mořE!!!

ROZDÍL Č.1:
PS2: Po úvodní videosekvenci se Lara ponoří automaticky a doplave k hlavnímu vstupu do chrámu pod vodou, teprve pak začínáte hrát.
WII: Zde začináte hrát už na Lařině jachtě po videosekvenci a k chrámu do hlubin moře doplavete sami.
(Grafika těchto verzí je naprosto stejná, proč se stalo toto je mi záhadou.)


ROZDÍL Č.2:
PS2: klíče ke dveřím (na kterých je 9 očí...), které vedou do hlavní části podvodního chrámu jsou volně položeny v postranních menších chrámech blízko hlavního chrámu.
WII:k tomu abyste dostali klíče musíte nejdříve očistit obrazec na stěně a poté pomocí otáčivého mechanizmu nastavíte obrázek krakena, po správném vyluštění Vám ze zdi vypadne klíč, který potřebujete! Dveře s očima (jak já říkám) jsou totožné v obou verzích, oči které máte nastavit do středu(otevření jsou stejně viditelné světlejší, takže poznáte, které máte použít.
(WII verze nám díky dvěma ovladačům umožňí to samé co bylo umožněno v TR anniversary. tzn. použití archeologického nářadí, jako je kladívko, štětec, ... a luštění hlavolamů je tím pádem zajímavější a zábavnější - vím, že toto se nedá brát jako podstatný rozdíl, ale musím je uvést.)

ROZDÍL Č.3:
PS2:Místnost s Krakenem. Hlavní místnost, kde je sám Kraken je jiná než u verzí PC, xbox 360 i PS3. Postraní vchody které vedou do místností, kde spustíte mechanizmus na odpoutání plošin od velké kulaté plošiny s hroty jsou hned před vchodem do hlavní místnosti s Krakenem.
WII: Zde jsou vchody více podobné novejším next gen verzím - nejsou zde jen vchody kde zatáhnete páku a je to. Zde je postup cesty stejný jako v next gen verzích, ale samotné machanismy jsou na stejném principu jako PS2 verze.
(jinak vyzvednutí plošiny s hroty a zabití Krakena je stejné v obou verzích.)

ROZDÍL Č.4:
PS2:Po videosekvenci kdy Lara připlouvá s jachtou k Amandině lodi se s Larou automaticky ocitnete přímo na lodi a dveře se Vám otevřou sami, narozdíl od next gen verzí je toto značně ulehčené.
WII: Vývojáři neváhali u wii verze. Zde si po skončení videosekvence musíte na lod vylézt sami, stejně jako u NG verze. A dveře si otevřete jak jinak než opět originálním řešením pomocí wii nunchaku :-)
(Postup v lodi směrem k Natle a pak Ven z lodi, která se potápí je stejný u obou verzí.)

OMLOUVÁM SE ZA TO, ŽE OBRÁZKY JSOU MALINKÉ ALE NĚJAK MI TO PŘI VLOŽENÍ DĚLALO NA BLOGU NEPOŘÁDEK. V PLNÉ VELIKOSTI JE NAJDETE V GALERII POD STEJNOJMENOU SLOŽKOU JAKO JE RUBRIKA!!!!!

Rozdíly!!! :-)

3. května 2009 v 22:50 | Divísek |  PS2 vs. WII
Protože už mám hru Tomb Raider Underworld za sebou úspěšně, rozhodla jsem se, že udělám pro Vás malé srovnání a i s obrázky.
Jedná se o verzi WII a PS2. Protože graficky jsou naprosto totožné, ale zjistila jsem, že ve hře jsou menší ale i velké rozdíly. O nich jsem do dnes nevěděla, protože jsem viděla málo videíí z WII verze a ono jich celkově moc není, takže je docela težké najít kompletně všechna. Ale vzhledem k tomu, že je chci vidět všechny tak se budu samozřejmě je snažit dát i sem, tedy spíše obrázky.
Nebudu sem dávat videa, abyjste si srovnali obě verze. Komplet hru TRU na PS2 již mám v archivu, což mnozí už víte, tak pokud budete chtít najdete je zde na mém blogu. Stejně tak sem nedám WII videa, jen pro srovnání obrázky, abychom byli v orientaci o čem vůbec píšu! Je totiž snadné něco popsat ale i vědět, o čem nebo o kom mluvíte! Krom toho jsem se pro tento článek rozhodla z toho důvodu, že si myslím, že společnost Nintendo ukousla pro WII verzi mnohem více než PS2, tudíž mám dojem, že jsme tímto PS2 hráči byli opět ochuzeni. Původně jsem byla rozhodnutá si to najít čistě jen pro svou zvědavost, ale když už mám polovinu rozdílů sepsanou, rozhodla jsem se, že tyto zajímavé informace zveřejním i tady na blogu.
Doufám, že se Vám to bude líbit a že zaujmu hlavně ty, kteří stejn jako já hráli tuto verzi TRU na PS2 konzoli.

Váš Divísek