KDO BY RÁD SPŘÁTELIL...TAK KLIK SEM !!!

Recenze

9. února 2009 v 19:43 | Divísek |  Moje TRU na ps2
Jistě pocit, který je nenahraditlený když si domů přinesete něco na co se těšíte už nějakou dobu, u mě to byl případ když jsem si domů přinesla Tomb raider underworld.
Hned po spuštění jsem zaznamenala rozdíl v úvodní obrazovce, kde je na obrazovce jachta na moři (jak jinak Lařina). Pokud necháte obraz chvíli běžet začne hrát úplně první trailer, který byl vydán jak Doppelganger vyhodí do povětří Lařino sídlo Croft Manor.
Začátek:
Obrazovka na ukládání, otvíraní nové hry nebo třeba náhlednutí do extras je naprosto stejné jako u dalších verzí. Samotná videa jsou graficky míň zpracovaná, což je škoda, ale pro mě to zas až tak důležité není, přece jen ty mezi videa, kde Lara mluví do diktafonu bych někde i vynechala. Co se týče Lařina PDA, postrádá sonar, což ale někteří, kteří měli tru na jiných konzloích nebo PC ani nevyužili a pohybovat se v prostředí bych zvládla i bez toho, pokud by v nabídce byl. Místo toho je tu možnost výpomoci v PDA, které Vám napoví co by jste měli udělat pokud si nevíte rady. Laře chybí dalekohled, což je škoda. Baterka tady je, ale rozsvítí se teprve tehdy, je-li to uznáno za vhodné, nemlžete si ji rozsviti sami. Já bych ji asi ani nevyužila, krom těch dvou míst, kde jsem si neviděla na špičku nosu. Byla jsem zděšená když jsem zjistila, že si nemohu vybrat na začátku každého kola zbraně + oblek, ale tato možnost se mi otevřela když jsem dohrála celou hru, takže jsem ráda, že tato věc zůstala zanechána.
Arsenál:
Jak jsem již zmínila krom PDA má Lara na výběr ze zbraní do každého kola, krom klasických zbraní, které ma automaticky. Je zde na výběr až ze 3 zbraní + Thorovo kladivo samozřejmě. Chybí zde harpuna, kterou jsem ani nevyužila, ale k tomu se dostanu. Co se týče oblečení, při prvním hraní je Laře automaticky vybráno, když dohrajete a začnete znova máte už na výběr většinou ze 3 druhů oblečení, dokonce v Croft manor jsem dostala na výběr ze 4.
Nepřátelé:Je zde několik druhů nepřátel, ale tohle je jediné velké mínus, které hře dávám. Je jich podstatně mí'ň než v jiných verzích. Nejsou zde např. žraloci, pavouci malí i velcí, netopýři. Narazila jsem na tygry, pantery, nemrtvé psy a throlly a taky na lidi. Ne, že bych toužila po zabíjení, ale přece jen je to trochu větší adrenalin, když je jich více. Po zabití jsem čekala, že mrtvoly zůstanou tam kde jsou, ale některé z nich zmizely úplně a některé tam ležely stále po dobu celé hry. Ale zase na druhou stranu dávám plus tomu, že při opakování kola (tzv. režim hledání pokladů) jste na nepřátele narazily znova, což u jiných verzí není možné, tam vše zůstane v takovém stavu v jakém jste to zanechali.
Příběh:
Se mi moc líbil a je naprosto úchvatně udělán. Samozřejmě jsem ráda za všechny postavy, které se tam objevili. Od Lary přes Doppelganger po Natlu. Příběh je dle mě opravdu výborný a nemá chybu.
Hra samotná:
Co se týče hratelnosti jsem spokojená, v podstatě se ovládání od legend a anniversary moc nezměnilo, dá se říct vůbec. Kamera mi vůbec nedělala problémy, ani jednou mě nezradila a fungovala jak jsem potřebovala. Lezení a šplhání poo římsách je stejné, ale postrádala jsem lezení po stěně po malých kamenech, jako to bylo u jiných verzí. To se mi moc líbilo. Pokladů na sbírání je o hodně méně, ale jsou místy moc dobře schované, do dnes mam problémy některé najít. Plavání je v podstatě v pořádku, krom rychlejšího stylu na delfína, který postrádám.
Co se týče bugů, zažila jsem za celou hru jen jeden. Grafika samotná je jiná od tru třeba na pc, ps3 ale přece jen je docela dobrá a Lara je taky velmi dobře zpracována. A mam celkem dobrý pocit z toho, že prostředí pozměnili(sice jsem před tím viděla pár videí)ale zaujalo mě to, že se to liší a že přidali trochu více prozkoumávání s motorkou, tím mě potěšili. Cesty kudy dál jsou více méně jasné a problém mi to nedělalo. nejzajímavější mi přišlo Mexiko a Jan Mayen island.

Na závěr, hře dávám krásných 95%. Super hrtelnost, krasné prostředí prostě hru jsem si užila maximálně co to šlo!!!

Jakkékoliv názory jsou vítány!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Thora Thora | Web | 9. února 2009 v 20:50 | Reagovat

Moc hezká recenze, já mám Underworld jen na pc, takže jsem moc ráda, pokud si mohu přečíst o i ostatních verzích. Děkuji ;)

2 Ivan Ivan | 9. února 2009 v 21:52 | Reagovat

Tvá recenze se mi moc líbí, já jsem hrál TRU jen na PC, takže mohu srovnávat jen s ukázkami PS2 verze, které jsem měl možnost vidět a upřímně říkám, že verze pro PS2 se mi moc líbí zpracováním lokací. Že některé věci ve hře nejsou oproti jiným verzím? Dalekohled jsem nevyužil vůbec, sonar jen občas, když jsem nemohl najít nějaký poklad, co se týká zbraní, tak jsem si vystačil bohatě s pistolkama (kromě posledních Levelů, kde jsem používal Thorovo kladivo), takže dle mého názoru tyto "vymoženosti" na jiných konzolích a PC byly spíše kosmetickou záležitostí, ale samotné hře moc významu nepřidaly. ;)

3 Divísek Divísek | Web | 9. února 2009 v 22:06 | Reagovat

díky moc, konečně někdo kdo mi rozumí

4 DG *SB* DG *SB* | Web | 10. února 2009 v 0:21 | Reagovat

Recenze na jedničku, není třeba říkat víc :) Snad jen, že naprosto souhlasím se vším, co v ní bylo řečeno, taky mám TRU na PS2 a jsem s ní spokojená, moc se mi líbí :)

5 MissCroft tvé SB MissCroft tvé SB | Web | 10. února 2009 v 18:06 | Reagovat

Souhlasím s Thorou, já mám taky TR:U jen na PC. Je to skvělá recenze :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama