KDO BY RÁD SPŘÁTELIL...TAK KLIK SEM !!!

Dopis od Lary...překlad průvodce

6. ledna 2009 v 21:14 | Divísek |  FanGuide - průvodce TRU
Já jsem Lara Croft, věhlasná archeoložka která cestuje po celé téhle zemi, která hledá dobrodružství a nebezpečí. Seznámila jsem se se smrtí při několika ožehavých situacích někdy jsem uhýbala před padající skalou a někdy jsem zase přežila ztroskotání letadla - to bylo asi nejhorší. Když mi bylo 9 vracela jsem se s matkou z výletu na lyžích. Naše soukromé letadlo se dostalo do bouřky a ztroskotalo uprostřed Himalájí. Já s matkou jsme byli jediní přeživší.

Doufali jsme, že najdeme nějaký přístřešek, ale našli jsme malou Budhistickou svatyni, kupodivu blízko ztroskotaného letadla. Jsem známá také svou nebojácností a zvědavostí. Když jsem tam byla našla jsem jakýsi kruh z kamenů a páku uprostřed. Dotkla jsme se jí a spustila věc, kterou jsem nikdy předtím neviděla. Z toho zrcadla jsme matka a já slyšely jen nějaké hlasy, které nám říkali ať toto místo a meč opustíme navždy. Ve snaze mě ochránit, matka vytáhla meč a mě ozářilo silé zelené světlo. Když jsem konečně otevřela oči, byla pryč, ztracena, navždy!
Před nějakou dobou se mi ozvala kamarádka, že našla jakýsi podobný astarověkký ortál, který je nejspíše jedním z těch, které hledal můj otec skoro celý život. Zemřel při svém nekonečném hledání odpovědí k otázkám, které neznal. Když jsem byla v Bolívii prozkoumat stone dais potkala jsem někoho jménem James Rutland, který se při našem krátkém rozhovoru zmínil o Amandě Evert, předtím než na mě poslal svoje muže.
V průběhu let kdy jsem byla na koleji, při hledání chrámu poslední královny Tiwanaku v Paraiso, se stala tragédie. Ztratila jsem všechny mé kolegy v ten den, včetně Amandy. Alespoň jsem si to myslela. V chrámu jsem s Amandou byla přepadena tajemnou bytostí, která byla na druhou stranu uvězněna v tajemném kameni, Který Amanda vytáhla ze zdi. V podstatě nevím, co se potom stalo, ale když jsme byli na cestě ven, Amanda uvízla pod velkým kamenem a jeskyně byla poté hned zatopena. Hádám, že ta bytost, strážce té hrobky nějakým způsobem Amandě zachránila život. Ale pokud přežila, proč se ode všech odvrátila?
Rutland a Amanda byli nejak spojeni dohromady, myslím že to bylo něco velkého dle počtu lidí, které na mě poslali. Je fakt, že tento muž vlastnil jakýsi artefakt, který mi byl nějak povědomý. Tu část jsem viděla již v Nepálu, měl co dočinění s mečem, který nechal mou matku zmizet. V průběhu vykopávek v Peru když jsem se dostala do hrobky královny Tiwanaku, našla jsem tam přesně stejnou kopii toho meče. Po pravdě, jednu část si vybavuji, že jsem viděla ve Wasedaském muzeu v Japonsku.
Je samozřejmostí, že starověkké artefakty nejsou v muzeu v bezpečí. Tento ukradl Shoko Takamoto, jeden z mnoha bosů Jakuzy. V průběhu párty, kterou pořádal můj přítel, jsem se setkala s Takamotem, a k mému údivu byl s tím artefaktem nějak spojen. Ale nakonec jsem artefakt získala, ale Takamota to stálo všechny síly. Myslím, že je to ze stejného materiálu jako byl kus Rutlanda, který jsem u něj viděla. A vím, kde bych tento kus měla hledat. Z nějakého důvodu Rutland zmizel Do Ghany, hledal něco jménem klíč Ghalali, něco o čem jsem neslyšela až doposud. Když jsem šla po jeho stopách, našla jsem brož, kterou věnoval otec mé matce kdysi dávno. Musela ho tady ztratit, když tu byli s otcem. Když jsem konečně dopadla Rutlanda, zjistila jsem, že se Amanda vloupala do mého domu. Pravděpodobně můj otec klíč Ghalali našel po tom všem. Alister a Zip byli v pořádku a zaslali mi další stopu k dalšímu artefaktu - Alister našel něco podobného v Kazachstánu. Musím spěchat, protože Amanda tam jede ze stejného důvodu jako já. Ale proč?
V tom zařízení jsem našla štít, který nevím proč myslím že byl Lancelota. Jeho zadní strana má několik znaků, poslala jsem je Alistrovi aby je prozkoumal. Nakonec jsem přelstila Amandu a odešla ze zařízení s tím co jsem chtěla, ale bohužel bez jakkýkoliv dalších nových zpráv o Amandě. Bytost, která v Peru zabila všechny mé kolegy se s ní nějakým způsobem spojila. Jakoby to bylo její domácí zvířátko. Myslela si, že jsem ji prostě opustila po její smrti, ale i přes mé omluvy se mnou nechtěla mluvit.
Alistrův výzkum těch znaků ze štítu mě poslala do další destniace - mého rodného Cornwallu. Nikdo by si nedovedl představit, že tahle výprava prokáže existenci Krále Artuše a rytíře u kulatého stolu. Hrobka krále Artuše leží hluboko pod muzeem. Není se čemu divit, že kdokoliv kdo našel tohle místo nikdy se nevrátil živ aby odvyprávěl příběh. Poslední kus artefaktu byl hluboko v hrobce, ale pořád mi tady něco chybělo. Když jsem poprvé dala dohromady všechny kusy, našla jsem malý otvor v rukojeti meče - vypadal podobně jako mámina brož, kterou kdysi nosila. Ještě jednou jsem se musela vrátit do své minulosti, zpět do Nepálu abych našla tu brož.
Cesta do nepálu byla opět zajímavá. Našla jsem klíč Ghalali a při té příležitosti jsem se šla podívat na místo, které jsem s matkou použila jako přístřešek a celý ten chrám byl nějak zničený z jistého důvodu. Když jsem složila meč dohromady pocítila jsem jakousi sílu, která přitahovala klíč Ghalali (matčinu brož). Ten klíč nějakým způsobem spojil dohromady meč. Portál, který odnesl matku byl zničený, nemohla jsem ho vyzkoušet. Rozhodla jsem se vrátit zpět do Bolivie, chci vidět co tento meč dokáže a co dokáže se samotným portálem.
Amanda s Rutlandem tam byli také, čekali na můj příjezd. Rutland zemřel, prostě byl na špatném místě ve špatnou dobu. Amanda se mě snažila srazit k zemi stejným stvořením jako předtím, které se nás tenkrát snažilo zabít. Díky moci Excalibru se mi podařilo Amandu zničit a stvoření taky. Podařilo se mi meč umístit doprostřed kamene a portál začal fungovat. Na druhé straně jsem uviděla matku, ale Amanda ji zmátla. Amanda doufala, že se dostane do Avalonu pomocí portálu a myslím, že zrovna tam je i má matka. Veřím, že její znalosti se mi budou ještě hodit. Portál byl používán starověkkou kulturou, pravděpodobně pro komunikaci skrz čas a vesmír. Jak ale přesně fungují je pro mě tajemstvím.
Ještě ten večer jsem spatřila zajímavou věc. Amandiny lidé přivezli spostu beden s logem Natly, společnost Natla technologies, kterou řídila Natla - jednou, královna Atlantidy. Před 10-ti lety mě najala abych ji našla jeden artefakt. Amanda zdá se udržuje vztahy s podivnými stvořeními, lépe řečeno si z nich dělá hračky. Nemyslím si že Natla nějak manipuluje s Amandou, jako to dřív bylo se mnou a mým otcem. Jen doufám, že Amanda ví do jakých potíží se dostala.
Profesor Eddington byl velký kamarád mého otce, a prozkoumal s nim spoustu oblastí v minulosti. Byl velmi překvapen tím co jsem objevila, ale byl víc než šťastný, že mě mohl poslat do další oblasti, kterou měl otec v plánu jako další, nebyl si jistý zda mu otec potvrdil existenci zříceniny v té oblasti!

Vaše Lara Croft
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Ivan | 6. ledna 2009 v 22:40 | Reagovat

Musím se přiznat, že snad ještě nikdy jsem nečetl tak zajímavé vyprávění ani jakýkoliv Lařin dopis. Klobouk smekám nad tvým časem a úsilí, které jsi věnovala překladu a napsání tohoto článku a jsem ti moc vděčný, že jsem si mohl něco tak úžasného přečíst. Díky :)

2 Doppelganger *SB* Doppelganger *SB* | Web | 6. ledna 2009 v 23:49 | Reagovat

Moc pěkný překlad, výpravný a poučný, člověk, který Laru moc nezná, se tady o ní hodně dozví a hlavně o TR Legend

Jo a ke konci jsi naznačila jistou spojitost s TR1 (případně TR Anniversary), s Natlou a událostmi, kterých se stanem svědky v  TR Underworld ;) Moc dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama